Informacje o pompach ciepła


Data dodania: 03.14.2013
Analiza rynku pomp ciepła w Polsce w 2012 roku


Analizując rynek pomp ciepła w Polsce należy zaznaczyć, iż jest on zdecydowanie zdominowany przez dwa typy urządzeń: solanka/woda oraz powietrze/woda tylko do c.w.u., które stanowią łącznie około 82% rynku.

 

Udział pozostałych urządzeń sięga blisko 14% w przypadku pomp ciepła powietrze/woda, około 3% dla pomp ciepła typu bezpośrednie odparowanie w gruncie/woda oraz tylko około 1% dla pomp ciepła typu woda/woda.

 

W ostatnich latach największy przyrost, bo aż około 35%, osiągnęły pompy ciepła typu powietrze/woda.

Sprzedaż pomp ciepła typu powietrze/woda tylko do c.w.u. wzrosła o około 25%, a pomp ciepła typu solanka/woda o około 11%.

Do tego wzrostu w zancznym stopniu przyczyniło się zastosowanie nowoczesnej technologii: sprężarek EVI, które pozwalają na sprawne i wydajne działanie powietrznych pomp ciepła przy temperaturze zewnętrznej do - 25°C oraz grzałek awaryjnych w oby obiegach c.o i c.w.u na wypadek niższych temperatur.

 Wróć

Jeśli masz pytania

Zadzwoń

telefon kontaktowy:

71 707 28 15

napisz do nas e-mail:

office@nts-energy.pl

Newsletter


 

zapraszamy

Sklep

internetowy

Strona główna      Fabryka Pomp Ciepła NTS-Energy Sp. z o.o.     Dla Twojego domu     Dla instalatorów     Dla instytucji i przemysłu     Dla projektantów     Produkcja     Cena pomp ciepła     FAQ - odpowiedzi na pytania o pompach ciepła     Informacje o pompach ciepła     Kontakt      Polityka Prywatności Cookie
N.T.S.-Energy Sp. z o.o. Wrocław - Rzetelna Firma N.T.S - ENERGY Sp. z o.o. Wrocław - `Fabryka Pompy Ciepła. Pompy ciepła gruntowe, pompy ciepła powietrzne, pompy ciepła z zasobnikiem CWU, grzeją i chłodzą. Kopiowanie elementów i treści ze strony www.nts-energy.pl bez zgody Fabryki Pomp Ciepła NTS-Energy Sp. z o.o. jest zabronione. NTS-Energy zastrzega sobie prawo do zmian w konfiguracji podzespołów pompy ciepła.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych